Youtube İzleme Arama Geçmişi Silme

Youtube Arama İzleme Geçmişi Kapatma
Youtube Arama İzleme Geçmişi Kapatma

Youtube izleme geçmişini silme ve Youtube arama geçmişini silme işlemi anlatılıyor. Ayrıca izleme ve arama geçmişinin nasıl kalıcı olarak kapatılacağı hakkında bilgi veriliyor. Youtube arama ve izleme geçmişinizi kapattığınızda bir daha bu verileri silmenize gerek kalmayacak!

Youtube, dünyanın en çok kullanılan video barındırma sitesidir. Bildiğiniz üzere bu video barındırma sitesi Google hesabınızla bağlantılı olarak çalışmaktadır. Youtube üzerinden yaptığınız aramalar ve izlediğiniz videolar sistem tarafından kaydedilmektedir. Peki bu arama ve izleme geçmişi nasıl silinir? Bu makalemizde Youtube izleme ve arama geçmişi silme işlemini anlatacağız.

İzleme ve arama geçmişi nasıl silinir?

Bu işlem çok basittir. İşleme başlayabilmeniz için ilk olarak Youtube hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde yerini gösterdiğimiz “Geçmiş” bağlantısına tıklayın.

Youtube İzleme ve Arama Geçmişi Silme

Youtube İzleme ve Arama Geçmişi Silme

Geçmiş bağlantısına tıkladıktan sonra izleme geçmişiniz, arama geçmişiniz ve yorumlarınızın bulunduğu sayfa açılacak. Bu sayfadaki “Tüm izleme geçmişini temizle.” etiketli düğmeye tıklayarak, Youtube’de izlediğiniz videoların tüm kayıtlarını silebilirsiniz. Bu butonu göremeyenler aşağıdaki ekran görüntüsündeki oku takip edebilirler.

İzlediğiniz videoların Youtube tarafından kaydedilmesini istemiyorsanız, yine aynı sayfada bulunan “İzleme geçmişini duraklat.” düğmesine tıklayın. Böylelikle Youtube’nin izlediğiniz videoları kaydetme özelliğini devredışı bırakmış olursunuz. Bu işlem sonrasında tekrar tekrar izleme geçmişi temizleme ihtiyacı duymazsınız.

Gelelim arama geçmişi temizlemeye… Yine geçmiş sayfasında bulunan “İzleme Geçmişi” sekmesinin yanında bulunan “Arama Geçmişi” sekmesine tıklayın. Arama geçmişi sekmesini bulamayanlar aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğimiz yere bakabilirler.

Youtube İzlenme geçmişi Silme Linki

Youtube İzlenme geçmişi Silme Linki

Arama geçmişi sayfasına girdikten sonra “Tüm arama geçmişini temizle.” düğmesine tıklayarak Youtube’nin kaydettiği aramalarınızı kolayca silebilirsiniz. Ayrıca “Arama geçmişini duraklat.” düğmesine tıklayarak Youtube’nin yaptığınız aramaları kaydetmesinin önüne geçebilirsiniz.

Youtube gibi diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunduğunuz ve birçok içeriğe ulaştığınız platformlarda gizliliğin önemi daha da artmaktadır. İzlediğiniz videolar, yaptığınız aramalar ilişkilerinize, itibarınıza ve çalışma hayatınıza zarar verebilir. Bu nedenle çağımızda gizlilik son derece önemlidir. Umarım makalemiz sayesinde geçmişte izlediğiniz videoları ve yaptığınız aramaları kolayca silebilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. Muhammet dedi ki:

    Youtube arama geçmişini sildim ama izleme geçmişini nasıl sileceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir