XenForo Forum Sitesi Nasıl Kurulur?​

XenForo kurulumu çok kolaydır. Bunun için öncelikle geçerli bir lisans ve hosting alanına sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra, dosyalarınızı forumun yer almasını istediğiniz klasöre (eğer forum sitesi ise public_html klasörüne) kopyalayın. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, install klasörünü çalıştırmanız gerekiyor. Yani, site adresiniz siteadresi.com ise, siteadresi.com/install adresine gitmelisiniz. Eğer bir alt klasöre kurmak istiyorsanız, siteadi.com/klasor/install şeklinde çalıştırmalısınız.

Veritabanı bilgilerini girdikten sonra, kurulum birkaç adımda tamamlanacaktır. Eğer klasörleriniz yazılabilir durumda değilse, bu bilgileri config.php dosyasına kendiniz girmelisiniz. Bu dosya, src klasöründe bulunmaktadır.

İşlemi gerçekleştirirken bir sorunla karşlaşırsanız, bu başlık altında sorabilir, veya XenForo’dan 50 dolar karşılığında kurulum hizmeti satın alabilirsiniz.

XenForo Kurulumu İçin Gereken Teknik Özellikler​

XenForo için sahip olduğunuz hostingin sahip olması gereken özellikler şu şekildedir:

  • PHP 7,0 (8,0 tavsiye ediliyor)
  • MySQL 5,5 ve üzeri (MariaDB ve Percona da destekleniyor)
  • PHP Eklentileri: MySQLi, GD (JPEG desteği ile), PCRE, cURL, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctyp
  • ve yaygın PHP eklentileri mutlaka aktif durumda olmalıdır.

XenForo Türkçe Destek​

XenForo forum resmi sitesinde Türkçe destek maalesef bulunmamaktadır. Türkiye’de XenForo destek konusunda açılmış siteler mevcut olsa da, bunların hiçbirinin XenForo ile resmi bir bağlantısı veya işbirliği bulunmuyor. Bu sitelerden indireceğiniz eklenti ve temalar, tıpkı XenForo’nun kendi sitesinde olduğu gibi tamamen kendi sorumluluğunuzda.

Biz de bu başlık altında XenForo ile ilgili sorunlarınıza çözüm bulabiliriz. Eğer çözemediğiniz bir konu varsa, bu başlığın altına yazın.

Örnek Xenforo Forum Sitesi : https://forumruzgari.com/

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir