Twitter Hesap Silme

Twitter Hesap Silme
Twitter Hesap Silme

Twitter Hesap Silme – Twitter kullanıcıları bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı hesaplarını artık kullanmak istemeyebilir. Haliyle böyle bir durumda da Twitter hesap silme nasıl yapılır araştırması içerisine girmeye başlar. Bu yazımızda artık nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile ilgili olarak işinize yarayacak detaylı bilgilere yer verdik. Bu sayede Twitter hesaplarınızı artık kullanmak istemiyorsanız o zaman kalıcı olarak silme yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızı silmeden önce bazı bilmeniz gereken detayların olduğunu söylemeliyiz. Kimi kullanıcılar hesaplarını sildikten sonra pişmanlık yaşayabiliyor. Fakat burada es geçmemeniz gereken önemli ayrıntılardan biri de kullanıcılara sunulan 30 günlük süre. Nedir bu 30 günlük süre? dediğinizi duyar gibiyiz. Eğer ki her ne kadar Twitter hesabınızla ilgili olarak kalıcı olarak bir silme işlemlerine başvurmuş olsanız bile daha sonrasında kararınızı değiştirdiğinizde 30 gün dolmadan hesabınıza giriş yapmanız gerekir. 30 gün içerisinde hesabınıza yeniden giriş yapmanız halinde yeniden kullanabilirsiniz.

Tekrardan girmek istemeyen ve Twitter kalıcı hesap silme konusunda kararlı olanlar için izlenecek en basit yöntemler şu şekildedir:

 • Twitter hesap silmek için buraya tıklayın.
 • Kullanıcı adınız ve şifrenizi sisteme girin
 • En alt kısımda Devre Dışı Bırak yazısını göreceksiniz
 • Devre Dışı Bırak yazısına tıkladığınız zaman hemen karşınıza Bu hesabını devre dışı bırakacaktır yazısı gelir
 • Devre dışı bıraktıktan sonra hesabınızı çok kolay şekilde silmiş olursunuz

Görüldüğü üzere Twitter hesaplarını silmekte artık yalnızca birkaç adıma bakıyor. Fakat burada hesapları ile ilgili olarak silme işlemlerini yapan kişilerinde 30 gün boyunca hesaplarına giriş yapmamaları gerekmektedir.

Twitter Hesap Silme

Twitter Hesap Silme

Twitter Hesabı Silinebilir Mi?

Twittrer hesabı silinebilir mi? diyorsanız bu sorunuza kesinlikle evet yanıtını verebiliriz. Twitter hesap silme işlemlerini Ayarlar bölümüne geldikten sonra en alt bölümde yer alan Devre dışı bırak kısmına tıklayarak sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Bu yola başvurduğunuz zaman artık Twitter uygulamasında hesabınız görünmez. Hesap silinme işlemi de 30 gün dolduktan sonra yapılır. Fakat hiç bu adımları izlemeden de isterseniz hesabınızın silinmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle bakıldığı zaman hesabınıza uzun bir süre giriş yapmadığınız zaman Twitter tarafından hesap kapatma yapılabilir.

Uzun süre hesaba giriş yapılmadığı zaman hesabın kalıcı olarak silinme durumu söz konusu olabiliyor. Ne kadar Twitter hesabıma giriş yapmazsam hesabım kalıcı olarak silinir diyorsanız 6 aydan fazla diyebiliriz. 6 aydan fazla hesabına giriş yapmayan kullanıcıların hesapları kalıcı olarak silinir.

You may also like...

7 Responses

 1. Asya dedi ki:

  Twitter hesabımı kapatmak istiyorum ne yapmalıyım acilen yardım istiyorum.

 2. Tuğçe dedi ki:

  Twitter hesabımı telefondan nasıl silebilirim linki varmı. tşk ederim şimdiden

 3. Zarife dedi ki:

  Twitter hesabımın şifresini unuttum acilen yardım edin.

 4. Ayfer dedi ki:

  Twitter hesabımı devre dışı bırakmak istiyorum. nasıl yapalır

  • Hesap Silme dedi ki:

   Twitter hesaıbınızı silmek için makalede bulunan linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir