Telegram Hesap Silme

Telegram Hesap Silme
Telegram Hesap Silme

Telegram hesap silme işlemi de Telegram uygulamasını kullanmaya karar veren kişiler tarafından araştırılmaktadır. Telegram, birçok anlamda kullanılmaya devam eden bir uygulamadır. Bu nedenle, son zamanlardaki popülerlik seviyesini günden güne arttırmaya devam etmektedir. Telegram, kullanım açısından da en kolay uygulamalar arasındadır.

Üstelik uygulamaya üyelik yapmak da çok kolaydır. Telegram uygulaması, en kolay üyelik yapılabilen uygulamalar arasında yer alır. Bu nedenle, mesajlaşmak isteyen kişiler; Whatsapp yerine Telegram kullanmaya başlamıştır. Üstelik Telegram üzerinden yapılabilen farklı aktiviteler de mevcuttur. Üstelik Telegram uygulaması üzerinden, rehberinizde ekli olan kişileri görüntülemeniz de mümkün olacaktır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Twitter Hesap Silme

Telegram Uygulaması Nasıl Silinir?

Telegram uygulamasının nasıl silindiği de merak edilen konulardan biridir. Uygulamayı indiren kişiler, uygulamayı kullanmak istemedikleri zaman; hesaplarını dondurabildikleri gibi temelli de silebilirler.

 • Hesabın temelli silinmesi durumunda, yeniden aktif edilmesi mümkün olmayacaktır. Ancak hesap dondurulursa yeniden hesabın aktifleştirilmesi mümkün olacaktır.
 • Telegram hesabının ayarlar ve gizlilik sekmesine giriş yapılması ve hesabı sil kısmına tıklanması gerekmektedir.
 • Telegram; hesabının silinmek istenmesi durumunda, bir daha açılmayacağının kabul edilip edilemeyeceğine dair bir onay formu sunmaktadır.

 

 • Bu form onaylandıktan sonra ise; Telegram hesabının bir daha açılamayacağından emin olabilirsiniz.
 • Üstelik söz konusu işlemler yapılmaya devam ederken, herhangi bir ücret ödenmesi de kesinlikle söz konusu olmayacaktır.
 • Ayrıca Telegram hesabını silen kişilerin, rehberinde ekli olan numaralara da herhangi bir bildirim gitmeyecektir.

Telegram Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Telegram uygulaması kullanımı da merak edilen konulardan biridir. Üstelik bu işlemlerin gerçekleştirilmesi oldukça kolaydır. Telegram uygulamasına üye olmak isteyen kişilerin yapması gereken işlemler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Telegram uygulamasına üye olmak isteyen kişilerin; öncelikli olarak uygulamayı indirmesi gerekmektedir.
 • Uygulama indirildikten sonra ise, form karlınıza çıkacaktır.
 • Formun doldurulması çok önemlidir. Bu formda sorulan sorular ise; ad, soyad, T.C kimlik ve telefon numarası gibi bilgilerdir.
 • Söz konusu bilgilerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından ise, uygulama koşullarının okunması ve onaylanması gerekecektir.
 • Uygulama için, kullanım koşulları onaylandıysa; kişilerin telefonuna bir kod gönderilecektir. Bu kodun ise; ekranda verilen kısma yazılması gerekecektir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra ise; Telegram üyelik işlemi tamamlanacaktır.

Telegram uygulaması, gerekli bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesinin ardından kolaylıkla kullanılmaya başlanacaktır. Kişilerin, uygulamayı kullanmaktan sıkılması ya da bir sorun yaşaması halinde ise; hesabın temelli olarak silinmesi mümkün olacaktır. Bu nedenle, Telegram indirilmesinde kesinlikle herhangi bir sakınca yoktur.

1 Response

 1. Feride dedi ki:

  Telegram hesabımı kapatmak istiyorum açması kolay kapatması zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir