Play Store Hesabı Silme

Play Store Hesabı Silme
Play Store Hesabı Silme

Play Store Hesabı Silme – Her işletim sisteminin kendine ait bir uygulama marketi bulunmaktadır. Android işletim sistemine sahip olan cihazlardaki uygulama marketi ise Play Store olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medya uygulamaları, oyun uygulamaları veya diğer programlar Play Store üzerinden indirilebilmektedir.

Özellikle dijital mağaza alanında en popüler ve en çok kullanılan platform Google Play Store platformudur. Ancak Android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcıları birçok farklı nedene bağlı olarak Play Store hesabını silmek istemektedir. Peki, Play Store Hesabı Silme nasıl yapılır?

https://www.youtube.com/watch?v=2rgeCuvG4Js

Bu durumda Play Store hesabı silme oldukça basit bir işlem olup kişilerin bir iki dakika içerisinde işlemi tamamlamaları mümkündür.

Play Store Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Temelde şirket hesaplarının silinmemesini sağlamak amacıyla Google Play hesap kaldırma işlemi biraz zorlu olabilmektedir. Ancak Google Play Store hesabınızı kolay bir şekilde kaldırmanız ve silmeniz mümkündür.

adım 1: Kişilerin Google Play Store hesaplarını silmek için ilk olarak Google hesabım sayfasına giriş yapmaları ve buradan hesaplarına girmeleri gerekmektedir.

Adım 2: Hesaba giriş yapan kişiler açılan sayfadaki sol kısımdan veri ve kişiselleştirme butonuna tıklaması gerekmektedir.

Adım 3: Bu bölümde verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için iyi bir plan oluşturun paneli bulunmakta olup kişilerin bu panel üzerinden bir hizmeti veya hesabınızı silin seçeneğine tıklaması gerekmektedir.

Adım 4: Kişiler bu adımda açılan sayfa üzerinden Google hesabınızı silin butonuna tıklaması ve böylece işlemi tamamlaması gerekmektedir.

Tüm bu adımlar sırasıyla takip edildiği zaman kişiler Play Store hesaplarını kalıcı olarak silmiş olurlar. Ancak bu işlem hesaba bağlı olan e postaların, uygulamaların veya fotoğrafların tamamının silinmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle önemli verileri yedeklemenizi ve daha sonra silme işleminde bulunmanız gerekmektedir.

Play Store Hesabı Silindiğinde Ne Olur?

Birçok kişi Play Store hesabı silindiğinde ne olur? diye merak etmektedir. Bu noktada kişilerin bu hesaba bağlı olan e posta adresleri ile giriş yaptıkları yerlerde artık oturum açmaları mümkün olmadığı gibi aynı zamanda e postalarını veya fotoğraflarını da görüntüleyememektedirler. Aynı zamanda Youtube üzerinden gerçekleştirilmiş abonelikler de kalıcı olarak silinmektedir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Twitter Hesap Silme

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir