Outlook Hesap Silme

Outlook Hesap Silme
Outlook Hesap Silme

Outlook hesap silme oldukça basit bir işlemdir.  Bu sayede sizlerde kolayca hesap silme yapabilirsiniz. Birden farklı servisleri kapsayan en iyi uygulamalardan biri Outlook, kullanılmak istenmediği durumlarda nasıl silinir diye merak ediliyor. Outlook ile Hotmail servisleri birleştirilerek kullanıldığından dolayı her ne kadar pek çok kişi tarafından kullanılsa da kimi zaman hesap silme yapılmak isteniyor. Peki, Outlook Hesap Silme nasıl yapılır?

Outlook Hesap Silme

Outlook hesap kaldırma yapmak istiyorsanız izleyeceğiniz adımlar şu şekilde olmalıdır:

*Outlook hesap silme linkine tıklayın

*Outlook hesap silme linkine tıkladıktan sonra mail adres bilgilerinizle giriş yapmanız gerekmektedir

*Mail ile ilgili bilgiler girildikten sonra yeni bir pencere açın

*Açılan ikinci pencerede e-posta adres ve kayıtlı cep telefon numaranızı girin. Cep telefonunuza kod gelecektir. Gelen kodu girin

*Doğrula butonuna tıklayın

*Daha sonra karşınıza Microsoft Hesabı çıkacak. Ayarlar kısmına gelerek Microsoft Hesabı Kapatma ve Silme yapın.

Tüm bu kısımları tek tek tamamlandıktan sonra Microsoft tarafından onay gelmeden önce bazı şeyler sunacaktır. Sürekli karşınıza bazı öneriler çıkarken, yapmanız gereken sürekli olarak ileri sekmesine tıklamanız olacak. Aynı zamanda hesap kapatma kalıcı şekilde yapılması için tüm karşınıza çıkan önerileri de kabul etmeniz gerekecektir.

Bu adımları da sırasıyla geçtikten sonra Microsoft tarafından bu kez, tarih belirtme karşınızda olacak. Hesabınızı kalıcı şekilde silme konusunda kararlıysanız o zaman yapmanız gereken hemen sol alt bölümde bulunan Done sekmesine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Outlook hesap başarılı bir şekilde kalıcı olarak silinmeye başlanmış olunur.

Outlook Hesabı Silinirse Ne Olur?

Outlook hesabı silinirse ne olur? sorusunu soruyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı sildikten sonra abonelikleriniz varsa tamamen kaldırılmış olunur. Outlook hesabının tamamen kapatılması ile birlikte doğal olarak Onedrive ve Hotmail erişimlerine de izin verilmez. Hesap kapatma sonrasında erişim hakkınızı kaybetmiş olursunuz.

Outlook Hesabı Telefondan Nasıl Silinir?

Outlook hesap silme işlemleri bakıldığında pek çok farklı şekillerde yapılır. Bu yöntemlerden biri olarak telefondan silme diyebiliriz. Bilgisayar, tablet gibi teknolojik cihazların yanı sıra kullanıcılar dilerse de Outlook hesap silmelerini kendi kullandıkları cep telefonları aracılığıyla kolaylıkla silmeye başlayabilir. Telefon üzerinden artık hesap silme yapmak istiyorsanız o halde hemen şu adımları takip etmeye başlamanız gerekir:

*Telefondan hemen Ayarlar kısmına gelin

*Şifre ve Hesaplar Kısmına dokunun

*Hesaplar bölümünden en alt kısmında yer alan Hesap Kaldır bölümüne tıklayın. Bunları yaptıktan sonra Outlook hesap telefondan kaldırılır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Tumblr Hesap Silme

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir