Onedrive Hesap Silme

Onedrive Hesap Silme
Onedrive Hesap Silme

Onedrive Hesap Silme – OneDrive Windows 10 işlemci sistemindeki bulut depolama hizmetidir. Microsoft’un bulut depolama hizmeti olan One Drive’a giriş yaparak kişiler buraya dosya yükleme veya indirme işlemlerini gerçi değiştirebilmektedir. Böylece kullandıkları cihazın depolama alanı da olmamakta olup çok daha fazla veriyi depolama şansı bulmaktadırlar. Peki, Onedrive Hesap Silme nasıl yapılır?

Özellikle büyük dosyaların eski bilgisayarlarda saklanması oldukça zor olduğundan temelde oldukça işlevsel bir uygulama olmaktadır. Aynı zamanda sizden başka kimsenin ulaşmasını istemediğiniz dosyaları veya fotoğrafları da OneDrive üzerinde saklayabilirsiniz.

Ancak OneDrive bilgisayar üzerinde oldukça geniş bir alana neden olduğundan kaldırma işlemi uygulanarak bir bilgisayar performansı artırılabilir. Özellikle eski bilgisayarlarda uygulamanın kaldırılması bilgisayar hızında yarı yarıya artış sağlamaktadır.

Bu nedenlere bağlı olarak OneDrive hesap silme işlemi gerçekleştirilecek olan kişilerin takip etmeleri gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

OneDrive Hesabı Silme Adımları

Windows 10 üzerinden gerçekleştirilecek olan OneDrive hesap silme adımları oldukça basit olup kolay bir şekilde bu işlem tamamlanabilmektedir.

 1. Adım: Kişilerin ilk olarak bilgisayarlarının başlat menüsüne giriş yaparak burada bulunan ayarlar sekmesine giriş yapması gerekmektedir.
 2. Adım: Ayarlar sekmesine giriş yapan kişi karşısına sayfanın sağ tarafında bulunan uygulamalar ve özellikler butonuna tıklaması gerekmektedir.
 3. Adım: Bu adımda kişilerin girmiş olduğu uygulamalar ve özellikler başlığı altında listelenen uygulamalar içerisinden OneDrive bulunarak üzerine tıklanmalıdır.

 

 1. Adım: Daha sonra kişinin karşısına değiştir ve kaldır bu tonları çıkmakta olup kişinin hesabı tamamen silinmesi için kaldır butonuna tıklaması ve işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Windows Vista Ve Windows 7’de Onedrive Kapatma

Windows 7 veya Windows vista işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda kullanılmakta olan OneDrive bulut uygulaması bilgisayar hızında ciddi miktarda azaltmaya neden olmaktadır. Bu nedenle kişilerin bilgisayar hızını artırabilmek için Windows vista veya Windows 7 üzerinden hesabı kapatmaları gerekmektedir.

Bu işlem için ise kişilerin doğrudan uygulamaya giriş yapması ve ayarlar sekmesi üzerinden OneDrive’ı ayır seçeneğini tıklaması gerekmektedir. Böylece hesap kapatma işlemi uygulayacak olan kişilere yönlendirilen onay penceresinin tamam butonu ile sonuçlanması sonucunda program ekle/kaldır yardımı ile bilgisayardan tamamen kaldırılabilmektedir.

You may also like...

3 Responses

 1. Haluk dedi ki:

  OneDrive üyelik İptal etmek istiyorum.

 2. Batu dedi ki:

  OneDrive Hesabımı tamamen kaldırmak istiyorum.

 3. Nur dedi ki:

  OneDrive yedekleme durdurma işlemini nasıl yapabilirim. acilen yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir