League of Legends (LOL) Hesap Silme

League of Legends (LOL), bir video oyunudur. Riot Games tarafından geliştirilen bu video oyunu ülkemizde oldukça popülerdir. Oyuna harcanan zamanın doğru şekilde ayarlanamaması birçok problemi beraberinde getirmektedir.

Örneğin, LOL oyunu çoğu ebeveyn tarafından çağımızın vebası olarak görülmektedir. Sebep ne olursa olsun birçok League of Legends oyuncusu hesabını kapatmak istiyor. Bu makalemizde söz konusu oyuncular için League of Legends hesap kapatma işlemini anlatacağız.

League of Legends (LOL) hesabı nasıl kapatılır?

League of Legends oyuncu hesabını kapatmak diğer platformlar kadar kolay değildir. Hesabınızı kapatabilmek için kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Ayrıca LOL destek ekibine konuyla ilgili bilgilendirme formu göndermeniz gerekmektedir. Başlayalım… İlk olarak İnternet bağlantısı olan herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarı kullanarak League of Legends İnternet sitesini açın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki destek talebi gönderme bağlantısına tıklayın.

LOL Destek Talep Sayfası: https://support.riotgames.com/anonymous_requests/new

Destek talep bağlantısına tıkladıktan sonra “Bir talep gönder.” başlıklı bir pencere açılacak. Açılan bu penceredeki açılır menüden bilet kategorisi seçmemiz gerekiyor. Bu menüden “Hesap yönetimi ya da değişiklikleri hakkında…” seçeneğini seçmelisiniz. Seçimi yaptıktan sonra biletin konusuna aşağıdaki listede bulunan bilgileri yazmanız gerekiyor. Bu bilgiler:

Hesap Adı (İstemciye giriş yaptığın ad):
Sihirdar Adı (Oyunda arkadaşlarının gördüğü ad):
Oynadığın sunucu:
Hesabını açtığın asıl e-posta adresi:
Hesabın açıldığı tarih:
Hesaba giriş yaptığın konum (Şehir, Ülke):
Hesabınızın silinmesine dair net talimat içeren cümle.
Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurup gönderdikten sonra hesabınız Riot ekibi tarafından
kapatılacaktır. Formu doldururken tekrar giriş yapmanız istenebilir. Bu istekle karşılaşırsanız,
hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekebilir.
Unutmayın! League of Legends oyununu aktif olarak oynamayı bırakmanız hesabınızı kapatmanızı gerektirmez.

Bilmeniz Gerekenler

Eğer hesap kapatma işleminden ötürü pişman olduysanız ve işlemi iptal ettirmek istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız. İşlemi başlattığınız tarihten sonra 10 gün içerisinde işlemi iptal etmek istediğinize dair destek bileti oluşturmanız gerekmektedir.

LOL ekibi yukarıdaki bilgileri tam doldurmazsanız sizden ek bilgiler isteyebilirler. League of Legends hesap kapatma işlemi bu kadar! Konuyla ilgili yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir