İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme
İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme – İnstagram, en popüler sosyal ağlardan biri olurken pek çok kişi iş, eğlence, bilgi ve paylaşım amacıyla uygulamayı kullanmaktadır. Fakat kendi şahsınıza kayıtlı olan instagram hesabınızı artık kullanmak istemediğiniz zaman İnstagram hesap silme işlemine başvurabilirsiniz. Böyle bir yola başvuracak olan kullanıcılarda haliyle tam olarak nasıl bir yol izleyecek olduklarını bilmiyor. Fakat hesap silme işlemi oldukça pratik olduğundan dolayı dakikalar içerisinde hesabınızı sıfırlamanız mümkündür.

İnstagram Kalıcı Hesap Silme 2022

İnstagramla ilgili olarak işlem yapacak olanların dikkat etmesi gereken bir husus bulunuyor. Burada önünüze iki farklı seçenek çıkacaktır. Bunlardan biri hesap kapatma olurken bir diğeri de hesap silme işlemleri diyebiliriz. Hesap kapatma tıklarsanız geçici olarak hesabınızı kapatmış olursunuz. Yani hesabınızı tekrar açana kadar hesabınız dondurulmuş olur. Fakat komple kapatmak istediğiniz zaman yapmanız gereken İnstagram kalıcı hesap silme bölümüne gelmenizdir. İnstagram kalıcı hesap silme 2022 nasıl diyorsanız şu adımları izlemelisiniz:

*İnstagram  hesap silme linkine tıklayın. Hesabınız açık değilse kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın

*Daha sonrasında hesabını neden silmek istiyorsun? kısmı karşınıza çıkacaktır. Sorulan soruya yanıt olarak başka bir şey diye seçebilirsiniz

*İnstagram hesabınızla ilgili olarak silme işlemlerinin sorunsuz şekilde tamamlanması için en alt kısmında yer alan hesabı sil bölümüne tıklayın.

 

*Hesabı sil butonuna tıkladıktan sonra instagram giriş ekranına yönlendirme yapılır. Bu işlemi yaptıktan sonra artık ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmayacak.

İnstagram hesabınızı tamamen sildikten sonra artık diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez. İnstagramda kullanıcı adınız artık bulunmaz ve bir daha giriş yapamazsınız. Eğer daha sonrasında kararınızdan vazgeçerek uygulamaya giriş yapmak istediğiniz zaman yeni hesap açmak zorunda olacaksınız.

İnstagram Hesap Silme Geri Alınır Mı?

İnstagram silme yaparken iyi düşünmeniz gerekir. Çünkü geri dönüşümü olmadığından dolayı iyice karar verilmesi gerekmektedir. Eğer hesabın tamamen sıfırlanmasını çok fazla istemiyorsanız o halde yapmanız gereken en iyi çözüm yollarından biri hesap dondurma işlemine başvurmanızdır. Lakin burada bilmeniz gereken önemli bir ayrıntı var. 30 gün içerisinde yeniden hesaba giriş yaparsanız o zaman yaptığınız tüm bu hesap silme işlemi yok sayılmış olur.

Bu yüzden İnstagram hesap kapatma yapıldıktan sonra 30 gün tekrardan giriş yapılmaması gerekir. Belirtilen süre zarfında İnstagram hesabına bir giriş yapılmazsa o zaman kalıcı olarak hesabın silme işlemi yapılmaya başlanır. Tamamen silmenin yanı sıra isterseniz geçici süreliğine de kapatabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Twitter Hesap Silme

You may also like...

1 Response

  1. ceylan dedi ki:

    Instagram hesabımı en sonunda kapattım. tşk ederim harika bi site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir