Hotmail Hesap Silme

Hotmail Hesap Silme
Hotmail Hesap Silme

Hotmail Hesap Silme – Ücretsiz e-posta sağlayıcısı olan Hotmail, internet mecrasında yer alan pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Hotmail aracılığıyla dosya, mesaj ve benzeri pek çok hızlı gönderim işlemleri yapılmaktadır. Hotmail hesapları her ne kadar aktif şekilde kullanılıyor olsa da farklı e-posta sağlayıcıları da olduğundan dolayı bir süre hesaplarını kapatmak isteyenler olabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken Hotmail hesap silme yoluna başvurmanız olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=n9tZZP94MeQ

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hotmail hesaplarınızı kalıcı olarak silmeye karar verdiyseniz izleyeceğiniz bazı basit yöntemler bulunur. Bu basit yöntemler sayesinde artık sizlerde hesap silme işlemlerinizi pratik şekilde yapma şansına sahip olursunuz. Hesap silme işlemlerini yapacak olanlar için burada en önemli konuların başında profil bilgilerinizi eksiksiz şekilde bilmenizdir. Aynı zamanda Hotmail hesabı kalıcı olarak silinmek istendiği durumlarda başvuracağınız yöntemlerin doğru şekilde uygulanması gerekir. Hotmail hesap silme nasıl yapılır? diyorsanız gelin bir göz atalım.

*Silmek istenen Hotmail hesabına kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılması gerekir

*Hotmail hesabına bilgiler ışığında giriş yapıldıktan sonra profiliniz de karşınızda olacaktır

*Profil bölümünün en alt kısmında bulunan hesabı kapatma bölümüne gelin.

*Hesabı kapatma bölümüne geldiğinizde hesap sahibinin bu adımları yaptığına emin olunması için telefonunuza kod gelir. Telefona gelen kodu bölüme girmeniz gerekecektir

*Güvenlik kodu bölümünü geçtikten sonra karşınıza çıkan ekrandan sürekli olarak ileri sekmesine basmanız gerekiyor

*En son bölüme geldiğiniz zaman Hotmail hesabı neden kapatılmak istendiğinde dair soru sorulmaktadır. Neden hesabınızı kapatmak istiyorsanız belirtek başarıyla Hotmail hesabınız silinmiş olur.

Hotmail Hesabı Ne Zaman Silinir?

Hotmail kalıcı hesap silme adımlarını tek tek doğru şekilde yaptıktan sonra artık hesabınız kapatılır. Fakat her ne kadar hesap kapatma başarılı şekilde olsa bile tamamen silinmesi için 60 gün gerekmektedir. Burada Hotmail hesap silmeye başvurmuş olan kişinin 60 gün içerisinde kesinlikle bir kez daha hesaba giriş yapmaması gerekiyor. Eğer yeniden hesaba giriş yapıldığı zaman o zaman tüm izlemiş olduğunuz adımlar sıfırlanmaya başlanıyor.

E-posta hizmet sağlayıcısı olarak bilinen Hotmail kapatıldıktan sonra artık hesap kullanılamaz hale gelir. Bu aşamadan sonra artık tarafınıza mesaj gelmesi ya da başkasına mail atma gibi hizmetlerden yararlanamazsınız. Tüm bu haklardan tamamen yoksun bırakılacak olduğunuz için iyi düşünmeniz gerekir. Çünkü Hotmail ile ilgili olarak kalıcı olacak şekilde bir hesap silme yaptığınız zaman yeniden hesabın kullanılması da mümkün olmaz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Twitter Hesap Silme

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir