Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme
Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme – Facebook hesaplarınızı kullanmak istemediğiniz zaman hesap silme yapmak isteyebilirsiniz. Doğal olarak burada önem arz eden konulardan biri de Facebook hesap silme işlemleri nasıl yapılacak olduğudur. Nasıl Facebook hesabı açarken zorluk yaşamıyorsanız aynı şekilde hesap silme işlemlerinde de artık pratik bir şekilde hesabı kapatabilirsiniz.

Hesap silme yapacak olanlar geçici olarak mı yoksa kalıcı olarak mı hesaplarını silmek istediklerine karar vermeleri gerekir. Çünkü hesapları kalıcı olarak sildiğiniz zaman tekrardan giriş yapmanız da mümkün olacak.

Facebook Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook kalıcı hesap silme için tek tek adımları takip etmeniz gerekmektedir. Hiçbir detayı atlamadan teker teker yerine getirdiğiniz zaman hesaplarınızı sorunsuz şekilde kalıcı olarak sıfırlamanız mümkün olur. Facebook kalıcı hesap silme nasıl yapılır? diyorsanız izleyeceğiniz adımlar şu şekilde olacaktır:

*İlk olarak Facebook hesabına giriş yapmalısınız

*Ardından Facebook sağ üst köşede yer alan Ayarlar kısmına tıklayın

*Ayarlar bölümünde facebook bilgilerin kısmı yer alır. Sağ tarafında menüleri görebilirsiniz

*Hesap sahipliği ve kontrole gelerek hesabı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın

İzleyeceğiniz bu adımdan sonra Facebook cephesinden kullanıcılardan şifre istenecektir. Facebook şifre yazdıktan sonra 30 gün hesaba giriş yapmamanız gerekir. Eğer ki 30 gün dolmadan hesaba giriş yaparsanız Facebook adresinizi yeniden aktif hale getirmiş olursunuz.

Facebook Hesap Silme 2022

Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook, birçok kişi tarafından kullanılan önemli sosyal ağlardan biridir. Fakat Facebook adresini kullanmak istemiyorsanız, dondurmak yerine hesabı kalıcı olarak silmeyi deneyebilirsiniz. Lakin bir süreliğine kullanmak istemiyor ve daha sonrasında dönebilirseniz o zaman kalıcı olarak silmeyin. Böyle bir durumda izleyeceğiniz en mantıklı çözüm yollarından biri de hesabı dondurmak olacaktır.

Facebook hesap silme 2022 oldukça kolay olduğundan dolayı sizlerde artık birkaç yapmanız gereken adımı uygulayarak kolayca hesabın silinmesini de sağlayabilirsiniz. Facebook hemen sağ üst köşesinde yer alan Ayarlar Bölümünden Facebook bilgilerinizin olduğu kısma gelmelisiniz. Daha sonrasında hesap sahipliği ve kontrole dokunarak artık hesabı silme yapabilirsiniz. Yalnız bu yere gelen ziyaretçilerin karşısına bakıldığı zaman iki farklı şekilde bir seçenek sunulacaktır. Bu seçenekler nelerdir diye bakıldığı zaman biri dondurma biri de silmedir. Burada kalıcı olarak silmek isteyenler hesap silme işlemlerine başvurmaları gerekir.

İzleyeceğiniz bu yollar sayesinde artık Facebook hesabı silme kolayca gerçekleştirme şansına sahip olursunuz. Böylelikle hesabınız tamamen silinir ve Facebook’da artık kimse sizi bulamaz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Skype Hesap Silme

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir