Drive Hesap Silme

Drive Hesap Silme
Drive Hesap Silme

Drive hesap silme işlemi de Android cihazlar kullanan kişilerin araştırdığı konular arasında yer alır. Drive hesabı, fotoğraf ve videoların tutulmasını sağlanan bir uygulamadır. Özellikle de telefon hafızalarından mustarip olan kişilerin büyük bir kısmı; Drive hesabı kullanmaya devam etmektedir. Drive hesabı, birçok olumlu özelliğe sahip olmasına rağmen, özellikle de telefon değiştirdiklerinden ötürü hesabını silmek isteyen kişilerin sayısı da bir hayli fazladır.

Drive hesabı açmak ve silmek sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Hesap açan kişilerin; hesaplarını açarken girdiği kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile hesaplarını kapatma şansı elde ederler. Bununla beraber, hesaplarını direk silmek yerine dondurarak bir süreliğine düşünme fırsatı da bulurlar. Ancak tercih tamamen size kalmıştır.

Drive Uygulaması Hesabı Nasıl Silinir?

Drive uygulaması nasıl silinir? Sorusu da merak edilen konulardan bir tanesidir.

  • Drive uygulamasında kullanılan hesaplar; e-posta ve şifre girişiyle aktif edilmektedir. Bu nedenle, hesap tamamen silinirken de kişilerin onay vermek amacıyla e posta ve şifre bilgilerinin girişini yapması çok önemlidir. Aksi takdirde, deriver hesabının kapanması maalesef mümkün olmayacaktır.
  • Drive hesabının silinmesi için, ayarlar hışmından gizlilik ve güvenlik sekmesine giriş yapılacaktır.
  • E posta ve şifre giriş işlemleri tamamlandıktan sonra ise; kişilerin onay vermesi halinde hesabın tamamen kapanması mümkün olacaktır.

 

  • Ancak drive hesabı üzerinden silinen videoların ve fotoğrafların geri yüklenmesi mümkün değildir. Hesap tamamen silineceği için, içeride kayıtlı olan belgeler de gidecektir.
  • Bu tarz problemlerle karşılaşmak istemeyen kişilerin ise; hesabın içindeki tüm bilgileri herhangi bir teknolojik alete aktarması çok önemlidir. Fakat tercih, size bağlıdır. İsterseniz; bilgiler ile birlikte drive hesabını temelli silebilirsiniz.

Drive Hesabı Nasıl Kullanılır?

Drive hesabı kullanımı da Android işletim sistemine sahip olan cihazları kullanan kişiler tarafından sık sık araştırılmaya devam eder. Drive hesabı kullanılırken, herhangi bir sorun yaşanması kesinlikle söz konusu değildir. Uygulamanın kullanım amacı ve kullanım koşulları ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Drive hesabının sık sık kullanılmaya devam edilmesindeki nedenlerden bir tanesi, bütün video ve fotoğrafların saklanmasıdır.
  • Drive uygulaması sayesinde, verilere şifre konuşarak saklanması mümkün olacaktır.
  • Drive uygulamasının en sevilen özelliklerinden bir tanesi, depolama alanının fazla olmasıdır.
  • Drive uygulaması sayesinde; telefon değiştirilse de fotoğraf ve videolar sabit kalmaya devam edecektir.

Yukarıda verilen hususlar, Drive uygulamasının en sevilen özelliklerini kapsamaktadır. Ancak uygulamayı silmek isteyen kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için ise, bazı adımların eksiksiz bir şekilde uygulanması çok önemlidir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Twitter Hesap Silme

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir